Kurumsal Kimlik

Anasayfa / Kurumsal Kimlik

Paketlerimiz

(Birbirinden Özel, Her Bütçeye Uygun Eşsiz Paketlerimiz)

KURUMSAL KİMLİK [BAŞLANGIÇ PAKETİ]

Logo Tasarım Kartvizit Tasarım ve Baskı 1000 Adet Fatura, irsaliye Tasarım ve Baskı Kurumsal Web Sitesi (Responsive) ( Domain )İsim Tescil Sosyal Medya Sayfaları Tasarımı Kurumsal Mail Şablonu Kurumsal Mail Sunucusu Ön Muhasebe Programı ( LİSANSLI ) 1 Adet Lazer Yazıcı Hediye

7.650 TL / Tek Sefer

Satın Al

KURUMSAL KİMLİK [STANDART PAKETİ]

Logo Tasarım, 3d Animasyon İntro Kartvizit Tasarım ve Baskı 1000 Adet Fatura, irsaliye Tasarım ve Baskı Profesyonel Web Sitesi (Responsive) ( Domain ve Hosting ) 5 Yıl Sosyal Medya Sayfaları Tasarımı Kurumsal Mail Şablonu 3 Adet Kurumsal Mail Sunucusu 5 Yıl Tam Kapsamlı Muh. Prog. ( LİSANSLI ) 2 Adet Lazer Yazıcı Hediye

11.500 TL / Tek Sefer

Satın Al

KURUMSAL KİMLİK [TAM KURUMSAL PAKETİ]

Logo Tasarım, 3d Anisyn. Video İntro Kartvizit Tasarım ve Baskı 1000 Adet Fatura, irslye, Cepli Dos. Tasrm Baskı Profesyonel Web Sitesi (Responsive) ( Domain, Hosting, SSL ) 10 Yıl Sosyal Medya Sayfaları Tasarımı Kurumsal Mail Şablonu 5 Adet Kurumsal Mail Sunucusu 10 Yıl Tam Kapsamlı Muh. Prog. ( LİSANSLI ) 2 Adet Yazıcı 1 adet Ofis Bilg. Hediye

15.000 TL / Tek Sefer

Satın Al

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımı nedir?
Eğer girişiminizin başarılı olması, sektöründe lider bir konuma yükselmesi gibi hayalleriniz varsa, gerçekleşmesi için de bir uygulama planı, stratejiniz vardır. BU uygulama aşamasında deneyimsiz girişimlerin atladıkları bir nokta, kurumsal kimlik tasarımı hususundaki tutumları olmaktadır. Bir girişimi, ölümsüz yapan ve piyasasında sağlam, kaliteli vizyon sahibi kılan yegane şey, kimliktir. Ama deneyimsiz veya kurumsal kimlik kazanma konusunda artı ve eksi değerlendirme yapmayan kuruluşlar, uçurumun kenarındakilerden farksız bir maceraya atıldıklarını, çalışmalarının geri dönüşümlerini alamamalarından anlıyorlar. Dikkat ediniz bu kişilerin ikinci girişimlerinde ilk yaptıkları çalışma, kurumsal kimlik tasarımıdır.

Başarmak için kurumsal kimlik tasarımı!
Burada sadece başarmanın yolunun kurumsal kimlikten geçtiği iddiasını veya tezini işleme gayreti içersinde değilim. Bunun tek başarı nedeni olmayacağını da herkes bilir. Ancak eksik bilinen bir durum var. Dünya eski iş sektörü ve ticaret anlayışının altında çok sular aktığı konusunda. Eskiden Fordizm olarak anılan dönemlerdeki, girişim ve sektör anlayışı içerisinde bugün, hareket edilmesi, yani kimliksiz ve nüfussuz olunması, sadık müşteri kitlesine sahip olamayacağınız anlamına gelir. Çünkü günümüzde aidiyet tutkusu ve duygusu, eski zamanlardan daha fazla önemli ve kalıcı etkiler sağlıyor. Tıpkı bir ailenin üyesi olmak gibi, bir hizmetin, markanın veya ürünün üyesi olmak, aidiyet duygusuyla müşteri bağlılığında aile ferdi gibi davranmak bugünkü ticaret anlayışında mümkün.

Peki ama nasıl?
Eğer bir kimliğiniz yoksa, aidiyet duygusuyla size bağlanacak olan kişileri de etrafınızda toplamanız mümkün değildir. Bu nedenle kurumsallık denen kimlik oluşturma operasyonu, çalışanlarınızdan müşterilerinize kadar sadakatli bir ekibin, firmanın, girişimin oluşturulmasında önemli bir ayağı ifade ediyor. Kendinizi nasıl tanımladığınızı gösteren bir logo, imaj, prestij, ürünlerinizin, hizmetlerinizin her safhasına yayınlamalı ve sürekli sizi konuşmalı.

Ne demek tüm bunlar?
Kurumsal kimlik tasarımı hususunda amaç ve gaye, işletmenin vizyon ve misyonuna uygun görseller meydana getirmektir. Bu en basitinden bir logo da olabilir, ürün ve hizmetlerinizin üzerinde bulunan kapak tasarımları da olabilir. Hatta kartvizitlerden, antetli kağıtlara kadar, her şey misyon ve vizyonunuzu konuşan, görsellerle desteklenmeli. Bu durum, müşterilerinizin sizin logo veya kimliğinizi belirleyici herhangi bir işaret gördüğü yerde, farkındalık yaratır. Bu farkındalığın benimsemeye, kabul etmeye, sevmeye, sürekli bir müşteri elde etmeye yarayacak faydaları vardır. 
Kişi sizden bir kez hizmet aldığında ve bundan memnun kaldığında, ikinci bir hizmeti alması için gereken, kendinizi hatırlatıcı simge ve görsellerin sürekli etrafında dolaşması, aklına gelemse de bilinç altında sizden aldığı hizmetin memnuniyetini ifade eden duyguların yerleşmesi, dolayısıyla sadık bir müşteri kazanmanızda, tavsiye edilecek bir yanınızın olmasında, kurumsal kimliğiniz destekleyici bir vazife yürütür. Ancak tersini düşündüğünüzde, yani kurumsal bir kimliğinizin olmadığını düşündüğünüzde, müşteri sizi hatırlayıcı bir simge, kod veya görsele sahip olmadığından, ikinci hizmetini sizden almaması doğal, hatta diğer bir firmadan hizmet alması yerinde bir durum olur.

Kurumsal kimliğin fakında olan bir ajans: ULUSAL TEKNOLOJİ
Birçok tasarım firması kurumsal kimliğin felsefesini bilmediğinden, alelade bir iş yaparak, sonuçsuz tasarımlarla işletmelerin kuyusunu kazar. Halbuki ajans, kurumsal kimlik denildiğinde, “ne demek bu?” sorusuna akademik tarzda bir cevap verebilecek yeteneğe ve bilgiye sahip olmalıdır. Yoksa, çalışmalarına alelade bir tasarım ruhu sirayet etmiş olur. Halbuki kurumsal kimlik ruhu değişmez bir tasarımı gerekli kılar. Bir kez tasarlandığında, ikinci bir tasarımın söz konusu olmaması gerekir. Bunun içinde baştan işin ruhunu ve anlamını içselleştirmiş bir ajansla çalışmak, en akıllıca tercih olacaktır.

 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! ( 0 850 ) 302 27 62

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. "ULUSAL TEKNOLOJİ " ( Köroğlu Grubu ) Markasıdır.
Top