Güvenlik Kamera Sistemleri

Anasayfa / Hizmetler / Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemlerinin Çalışma Özellikleri


            Her işletmede, her üretim atölyesinde ve her ofiste bulunması gereken güvenlik kamera sistemleri çalışma ve kurulum özellikleri bakımından çeşitlilik göstermektedir. Kamera seçimi kadar konumlandırılması ve montaj işlemleri de hayati bir önem taşımaktadır. Bunun için öncelikli olarak firmanın sağladığı personeller yer seçme aşamalarının sağlıklı bir şekilde işlemeleri açısından keşif gezileri düzenler. Burada söz konusu sistemlerin kurulacağı mekanın tüm açıları incelenir ve kameralar aracılığıyla denenir.


            Amaç güvenliği sağlamak olduğu için seçilen açılar tam bir kadraj bilgisi ile denetlenmeli ve istenilen kaliteli hizmeti sunmalıdır. Çözünürlük de önemli çalışma özelliklerinden diğerini oluşturur. Herhangi bir şüpheli durumda ya da suç unsurunun var olduğu ortamlarda kişi ya da kişilerin yüzlerinin net bir şekilde görünmesi için seçilen kameraların çözünürlük oranlarının yüksek olması gerekmektedir. Bunun dışında dış ve çevresel etkilere karşı kararma, toz kapma, buğulanma gibi olumsuz niteliklerden de uzak olan kameralar bu özellikleri sayesinde müşteri memnuniyetini ve güvenliği tam randımanlı bir şekilde sağlamayı başarmaktadır.


            Gerekli görüldüğü yerde canlı çekimler ve sonrada izleme aşamalarında zoom yapma seçeneği de modern sistemlerin içerisine entegre edilmektedir. Kameraların harekete ve ısıya duyarlı olan versiyonları da özellikle büyük ölçekli şirketler tarafından siparişi verilen ürünlerdir.


 Güvenlik Kamera Sistemleri Türleri


            Piyasa içerisinde genel olarak iki türde güvenlik kamera sistemleri bulunmaktadır. Bunlar kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. IP bağlantıları merkez alınarak çalışmakta olan sistemler direkt olarak kaydedilen görüntüleri internet ortamına güvenli bir şekilde aktarmaktadır. Bu sayede herhangi bir kamera arızası ya da hasar tespitinde tamamen ihtiyatlı bir şekilde çekilen görüntüleri incelemek ve izlemek söz konusu ayrıcalıklar arasında alıcılara sunulmaktadır. Bu kamera sistemlerine piyasa içerisinde muhafazalı kutu kameralar da denmektedir.


           Bunların dışında dörtlü ya da sekizli güvenlik kamera sistemleri bulunmaktadır. Bu dörtlü ya da sekizli paketler halinde satılmakta ve kurulumu yapılmakta olan kamera sistemleri söz konusu yapıların en stratejik ve önemli yerlerine monte edilmektedir. Poe teknolojisi ile birlikte üretilen ve servis edilen kameralar tüm mevcut ve ham görüntülerin veriler eşliğinde depolanmasını ve arşivlenmesini olanaklı kılan mekanizmalara sahiptir.


 Güvenlik Kamera Sistemleri Kullanım Alanları


            Modern dünyanın zaruri ihtiyaçlarından biri haline gelen güvenlik kamera sistemlerinin kullanım alanları geniş bir yelpazede tezahür etmektedir. Kurumsal bazda şirket ve işletme güvenliğini sağlamak amacıyla en az bir kameranın sahibi olmak gerekmektedir. Bunun dışında sitelerde ve villalarda da etkin bir şekilde tercih edilen çok yönlü, çok kapsamlı ünitelerdir. Bunun dışında müstakil evlerde ve kişisel kullanım alanlarında da güvenliği sağlamak ve denetlemek amacıyla söz konusu sistemler tercih edilebilir. Kamera sistemleri aynı zamanda kapılara ve apartman girişlerine de entegre edilerek apartman sakinleri ve konut sahipleri için de ideal bir ortam oluşturmaktadır.Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! ( 0 850 ) 302 27 62

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. "ULUSAL TEKNOLOJİ " ( Köroğlu Grubu ) Markasıdır.
Top