Personel Takip PDKS

Anasayfa / Hizmetler / Personel Takip PDKS

Personel Devam Kontrol Sistemlerinin Genel Özellikleri

             İş yeri ortamını ve iş çizelgelerini daha nizami ve yetkin kademelere taşımak için insan kaynakları, mühendisler ve bilgisayar uzmanları tarafından geliştirilen mekanizmalar bir bir devreye girmektedir. Bunların başında da personel devam kontrol sistemleri gelir. İşteki verimliliği ve profesyonel bazdaki dinamizmi yansıtmak için teknoloji destekli çalışmakta olan pdks sistem üniteleri aynı zamanda iş yükünü hafifleterek çok daha randımanlı ve pratik bir iş ortamı yaratmasına öncülük etmektedir.

 

            Özellikle işverenler tarafından tercih edilen bu sistemler elektronik çeşitliliğe sahip olup her şeyin güvenli ve intizamlı bir şekilde kayıt altına tutulmasına da yardımcı olmaktadır. İşverenlerin işçilere dair genel geçer bilgileri kaydetmeye hakları bulunmaktadır. Bu hakların daha sonraki aşamalarda iş için bir rehberlik kaynağı oluşturması baz alınarak tüm işçilere ait kimlik ve özlük bilgileri bu sistemler sayesinde arşivlenmektedir.

 

            Herhangi bir öz geçmiş taratması ya da cv güncellenmesinde de buradaki kayıtlar ve veriler aktif olarak kullanılabilmektedir. Bunun dışında yıllık izinler, doğum izinleri ve günlük izinler gibi izin çeşitlerinin kayıt altına tutulmasına her zaman için çeşitli engeller ve eksikler oluşabilmektedir. Ancak kurumsal bazda şirketlerde, holdinglerde ve büyük ölçekli fabrikalarda kullanılan personel devam kontrol sistemleri sayesinde kimin ne kadar izin kullandığı, söz konusu yıl içerisinde kimin kaç gün daha izin kullanmaya hakkı olduğu gibi konularda tam ve net bir sayı elde etme imkanı da bulunmaktadır.

 

 Personel Devam Kontrol Sistemleri Faydaları ve Avantajları

 

            Son on yıl içerisinde üst düzey yöneticiler ve girişimciler tarafından tercih edilmekte olan pdks sistem üniteleri sağladığı birçok fayda ve avantaj ile de tercih sebebidir. Zimmetlerin nitelikli ve düzgün bir şekilde tutulması ve güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi bu sistemler sayesinde çok daha pratik ölçeklere indirgenmektedir. Hangi envanterlerin ve ofis malzemelerinin hangi çalışana zimmetli olduğu bu verilere bakılarak dakikalar içerisinde tespit edilebilmektedir.

 

            Eğitim çizelgelerini ve takvimlerini de rutin kontroller halinde incelemek, gelecek sezon ve mevsimlerdeki çizelgelerin takibini yapmak bu yüksek teknoloji sistemler sayesinde rahatlıkla elde edilmektedir. Aynı şekilde haftalık, aylık ve yıllık periyotlarda verilmekte olan yemek kartlarının takibi ve denetlenmesi de bu şekilde 

sağlanmaktadır. Performans yönetimleri için ayrı çizelgelere ve veri girişlerine sahip olan bu sistemler Avrupa ve Amerika ülkelerinden sonra Türkiye'de de giderek yaygın bir sayıya ve popülerliğe ulaşmaktadır. İş yerindeki çalışma performansını otomatik olarak etkileyen ve olumlu sonuçlar doğmasına vesile olan bu sistemler şimdilik sadece büyük şehirlerde kullanılsa da çok yakın bir zamanda çok daha büyük oranlarda satılacağı ön görülmektedir.

 

            Diğer faydaları ve avantajları arasında harcamaların ve ödemelerin kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Parasal ve iktisadi alandaki güvenli kod girişleri de bu sistemin içerisinde mevcut olarak çalıştırılmaktadır.

 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! ( 0 850 ) 302 27 62

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. "ULUSAL TEKNOLOJİ " ( Köroğlu Grubu ) Markasıdır.
Top