Kablosuz İnternet Sistemleri

Anasayfa / Hizmetler / Kablosuz İnternet Sistemleri

Kablosuz İnternet Sistemleri -Hotspot Çözümleri

            Çağımızın en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olan internet çok ciddi bir kullanım alanına sahip duruma gelmiştir. Öyleki hemen hemen her cep telefonu kullanıcısının cebine kadar girmiş olan internet gerek günlük yaşamımızda gerekse çalışma hayatımızda olmazsa olmazımız haline gelmiştir.


            Böylesine büyük bir öneme ve hastanelerden okullara çeşitli kamu kurumlarında önemli bir kullanım durumu söz konusu olan internet sadece sağladığı kolaylıklarla öne çıkmamakta olup kişisel güvenliğin oluşturulması açısından da önemli bir ortam barındırmaktadır. İnsan hayatına pek çok olumlu katkısı söz konusu olan internet aynı zaman da doğru kullanılmadığında ya da kötü amaçlı kullanım durumlarında insanlar için çok ciddi bir tehdit unsuru olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Bu bakımdan güvenlik internet kurulumu için çok büyük önem teşkil etmektedir.


 Açık Alan İnternet Kullanılan Yerler


            İnternet kullanım alanları genişledikçe güvenlik internet kurulumu için büyük bir önem teşkil eden durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Kablosuz ağlar için güvenlik son derece önemlidir. Yeterli güvenlik önlemlerinin alınmadığı internet bağlantıları kişisel bilgilerin çalınması ve çalınan bu bilgilerle kişilerin çok ciddi zararlara uğratılması söz konusu olmaktadır. Açık alan internet bağlantıları Okullar, Oteller, Üniversite Kampüsleri, Dinlenme Tesisleri, Siteler, Plajlar, Villalar, Şantiyeler, Fabrikalar, Parklar, Sahiller, Yazlık Siteler ve daha pek çok alanlar kablosuz kullanım alanlarını meydana getirmektedir. Odlukça yaygın bir kullanımı söz konusu olan açık alan internet bağlantıları insan hayatına pek çok kolaylık sağlamaktadır.


 Ulusal Teknoloji Firması Tecrübesiyle Sunulan Kablosuz Ağ Sistemleri


 - Dış Ortamda internet Erişimlerinin sağlanması için Hotspot çözümleri

 - Askeri; Taktik ve Stratejik Uygulamalar için gerekli olan Wireless Çözümleri

 - Dış Ortamda Ofisler arası (PtP) Bağlantıların sağlanabilmesi için Bridge çözümleri

 - Dış Ortamda Uzak noktaya IP Kamera Görüntüsü Aktarımı sağlanması (Video Over IP)

 - Dış Ortamda Tek Bir Noktadan Bir Çok Noktayla (PtMP) Bağlantıların sağlanabilmesi için Bridge çözümleri

 - Dış Ortamda Uzak Noktaya Voip Sistem Aktarımları Sağlanması

 - Dış Ortamda WLAN (Kablosuz AğBağlantı ) Sistem Kurulumlarının Gerçekleştirilmesi

 - Scada Sistemleri için Kablosuz Aktarım İstasyonları (Supervisory Control And Data Acquisition) Sağlanması

 - Mesh Network Kurulumlarının sağlanması

 - Internet Servis Sağlayıcılar için Sunulan Wi-Fi Çözümleri

 - Endüstriyel Alanlarda Kullanılmak Üzere Wireless Çözümleri Ulusal Teknoloji firması adıyla hizmet veren kurumun tecrübesiyle sunulmaktadır.

 Hotspot Nedir?

Kamusal nitelik barındıran alanda kablosuz yerel ağ üzerinden internete erişim imkanı sağlayan bölge Hotspot olarak ifade edilir ve WiFi teknolojisinden yararlanır. Hostspot, alışveriş merkezlerinden tren istasyonlarına, restoranlardan hastanelere oldukça kamusal alana uygulanabilmektedir. Laptop, PDA veya WiFi bağlantılı telefon gibi çeşitli WiFi uyumlu cihazlar vasıtasıyla kapalı mekanların dışında zaman geçirilen pek çok alanlarda büyük bir kolaylıkla geniş bant internet erişimine imkan sağlayan hotspot bölgeleri, kamuya açık ücretsiz ve ya ticari olabilmektedirler. Tamamen korumasız bir şekilde kamuya açık olan alanlarda olası güvenlik problemleri söz konusu olabildiğinden dolayı daha çok internet erişimi sınırlandırılmış olan veya ücretli, kullanıcı takipli olarak kullanılmaktadır.

 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! ( 0 850 ) 302 27 62

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. "ULUSAL TEKNOLOJİ " ( Köroğlu Grubu ) Markasıdır.
Top