Teknoloji Altyapı Kablolama

Anasayfa / Hizmetler / Teknoloji Altyapı Kablolama

Teknoloji Altyapı Kablolama

            Ulusal Teknoloji adıyla konusunda deneyimli ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibiyle hizmet vermekte olan firma, sunmakta olduğu iletişim çözümlerinin kusursuz bir performansla çalışabilir olması için sağlıklı bir altyapıya gereksinim söz konusu olduğuna inandığından dolayı altyapı çözümlerine çok büyük bir önem vermektedir. Bu anlayışla, telefon, data ve enerji altyapı çözümlerini yılların vermiş olduğu bir deneyimle kendi sektöründe teknoloji öncüsü firmaların ürünlerinden yararlanarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Telefon ve Data kablolama çözümlerini müşterilerine Fiber Optik, CAT 6 ve CAT 7 standardında sunmaktadır.


            Gerçekleştirdiği proje sonrasında ise mutlaka özel cihazlar kullanılarak data kablolama projelerinin sağlıklı çalışıp çalışmadığı testler yapılarak elde edilen sonuçlar ise müşterilerle paylaşılır. Sunulan bu hizmetlerin yanı sıra talep edilmesi halinde gerçekleştirilen projeler AutoCad kat çizimleri üzerinde aktarılabilmektedir. Enerji altyapısının uygulandığı tarafında da topraklama işleminden başlayarak bütün Alçak Gerilim ve Orta Gerilim şebekelerinin oluşturulmasında TSE sertifikalı olan ürünler kullanılmaktadır. Firma tarafından sunulan dış ortam çözümlerinde güneş enerjisi teknolojisi de kullanılmaktadır.


 Zayıf Akım Kablolama


            Daha çok bina içi uygulamalarında zayıf akım kablolama kullanılmaktadır. Teknolojinin önemli bir gelişme göstermesiyle birlikte kullanılan tüm teknolojik özellik barındıran cihazların kabloları ve ve bu kabloların seçim kriterleri gerek insan sağlığı bakımından gerekse mümkün olduğunca sorunsuz iletimin sağlanabilir olması bakımından oldukça büyük bir önem teşkil etmekte olup bu nedenle gerçekleştirilen zayıf akım kablolama amaçlı kullanılan zayıf akım kablo seçimlerinde gereken özenin gösterilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle Ulusal Teknoloji adı ile faaliyet gösteren firma hayata geçirmekte olduğu tüm zayıf akım kablolama projelerinde bu detaylara büyük önem göstermektedir.


 Zayıf Akım Kablo Seçim Kriterleri Nelerdir?


            Zayıf Akım kablolarının kullanıldıkları alanlara göre bazı özellikleri barındırıyor olması tercih edilir. Özellikle de toplum içinde insanların yoğun olarak bulunduğu ya da değerli eşyaların muhafaza edildiği akıllı ya da yarı akıllı yapılar, okullar, hastaneler, havalimanları, tiyatrolar, sinemalar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, tüneller vb. yerlerde yangın alevini iletmeme, daha fazla ortama yaymama, düşük düzeyli duman yoğunluğu, aşındırıcı nitelikte ve zehirli gaz içermeme gibi önemli özellikler zayıf akım kablo seçim kriterleri olarak ön plana çıkmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, eğer ilgili ortamda darbe, zorlama, kemirgen ve benzeri riskler söz konusu ise doğru nitelik barındıran kılıf seçimi ya da zırhlamanın gerekli olup olmadığı konularında karar verilir.


            Söz konusu olan ortamdaki yağ, kimyasal ve nem gibi faktörlere göre de kablolar farklı koruyucu özellikleri barındırabilmektedir. Eğer iletilecek olan sinyali etkileyecek nitelikte başka bir sinyal ortamda bulunmakta ise ekranlama işleminin yapılması gerekebilir. Ekranlama işleminin türleri de söz konusu sinyal özelliği ve ortama bağlı olarak konusunda yetkin olan kişiler tarafından belirlenir. Gerçekleştirilen ekranlamanın kalitesi için ise örgü kapama düzeylerine dikkat edilmesi oldukça önemli bir konudur.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! ( 0 850 ) 302 27 62

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. "ULUSAL TEKNOLOJİ " ( Köroğlu Grubu ) Markasıdır.
Top