HAZIR SET 2 Yurt / Otel / Cafe / Restoranlar için Hotspot Çözümü -- 150 Kullanıcıya Kadar

Anasayfa / Ağ Ürünleri / Mikrotik Ürünleri / HAZIR SET 2 Yurt / Otel / Cafe / Restoranlar için Hotspot Çözümü -- 150 Kullanıcıya Kadar
HAZIR SET 2 Yurt / Otel / Cafe / Restoranlar için Hotspot Çözümü -- 150 Kullanıcıya Kadar

Stok Durumu: Mevcut

Kategori: Mikrotik Ürünleri

HAZIR SET 2 Yurt / Otel / Cafe / Restoranlar için Hotspot Çözümü -- 150 Kullanıcıya Kadar

150 Kullanıcıya kadar Yurt , Cafe , Restoranlar için Hotspot ürünü olarak tavsiye etmekteyiz.

Aynı anda 150 online bağlantı rahatlıkla sağlanabilmektedir.

4 Modeme kadar Load Balance ( Yük dengeleme ) Modem Birleştirme olarak kullanılabilir.

5651 Loglama yapılandırması

Hotspot için hazır 500 kullanıcı adı , şifre tanımlaması hazır olarak yapılandırılarak sevk edilmektedir.

Kurulum için ürün teslim alındıktan sonra uzak bağlantı ile iletişime geçilerek gerekli özel ayarlarınız ve talepleriniz ücretsiz olarak yapılandırılmaktadır *

GENEL ÜRÜN YETENEKLERİ

Mikrotik RB 850Gx2-BOX 5 Adet Gigabit ethernet portu destekli ofis ve kobiler için mükemmel özellikleri bir arada barındıran komple bir çözümdür.

8 nesil 500 Mhz PowerPC İşlemcili ,512Mb Bellek ısı sensörü ve Voltaj Monitörü ile ürünün önde gelen diğer özelliklerindendir.

Yüksek CPU sayesinde özel router ihtiyaçlarınızı yada firewall / bandwidth yönetimi konusunda istisnai çözümler sunmaktadır.

Bütünleşik olarak RouterOS Level 5 Lisansı ile Hotspot ve VPN Router olarak Birçok özellikleri bir arada barındırmaktadır.

Ürün kutusu ve adaptörü ile birlikte gelmektedir.

5651 Loglama sayesinde BTK nın istemiş olduğu kullanıcı ip dağıtım listesi ve hangi ip li kullanıcı hangi ip li web sitesine ulaştığının logu tutulabilmekte ve zaman damgalı olarak imzalanarak muhafaza edilebilmektedir.

Kullanmış olduğunuz internet ip adresleriniz gerçek ip adresi olması durumunda kullanıcılara yada birimlere bağımsız olarak gerçek ipleri yapılandırabilir ,yönlendirebilirsiniz.


Kullanıcıları 2 grup olarak yasaklı ve erişebilir şekline ip bazlı , domain bazlı engelleme gerçekleştirilebilir .

Kullanıcıların internet erişimleri esnasında Hotspot yapısı kullanılması durumunda kullanıcılara kullanıcı adına göre hız limitlemesi ,kota kullanımı tanımlanabilir .

Turktelekom DNS IP leri dışında kullanıcılar elle farklı dns ip adresi girmiş olsalar bile bu dnslerin otomatik olarak Turktelekom olarak çalışması planlanabilir bu sayede Turktelekom DNS 'i kullanmayan özel dns yazan kullanıcılar bile doğrudan Turktelekom dnslerini kullanacak şekilde yönlendirilebilir .BTK , TİB tarafından yasaklı siteler otomatik olarak tüm kullanıcıların kullanımına engel olacak şekilde hazırlanabilir .


MYS Standart ( Hotspot User Manager ) Yazılımı alınması durumunda kullanıcılara aylık internet kullanımı limitleri verilebilir , Aylık Kota bitmesi durumunda adil kullanım modeli şeklinde alt kotadan hizmet alınması sağlanabilir .

Örn : Aylık 20 GB Trafik , 10 Mbit Hız ; 20GB kotası dolduğunda 1 Mbit Hıza düşür şeklinde özel tanımlar gerçekleştirilebilir.

MYS Entegre ( Hotspot User Manager - Entegre ) yazılımı alınması durumunda Personel takip sistemleri ile entegre edilerek personeliniz şirket dışında ise kullanıcısının kullanımını durdurabilir tekrar geri geldiğinde tekrar kullanımını başlatabilirsiniz .bu sayede kullanıcı internet erişimini bina ,yerleşke dışındayken kullanması engellenebilir

VPN Özellikleri sayesinde işletme dışında iken uzaktan işletme içerisindeki sunucu , yazıcı ve diğer donanımlara ofis içerisindeymiş gibi erişmesi sağlanabilir .

NELER YAPABİLİRSİNİZ.

1. Mikrotik'i yönlendirici (Router) olarak kullanabilirsiniz.Basit ara yüzü ile static router kurallarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.Web sitelerini ziyaret ederken birinci modemi, e-posta hesabınıza bakarken ise ikinci modemi kullanabilirsiniz.

2. Mikrotik'i Bandwidth Manager (Bant Genişliği Yönetimi) olarak kullanabilir.Ağınızdaki belli bir makineyi veya belli bir ip bloğunda bulunan makinelerin trafiğini kısabilir,bloklayabilir ağınızı daha düzenli hale getirebilirisiniz.

3. Mikrotik'i Ateş Duvarı (Firewall) olarak kullanabilirsiniz.Belli portları ve belli protokolleri kısıtlayabilir.Ağınızı ayrıntılı analiz edebilir gelen giden bağlantıları görüp, yönlendirip, bloklayabilirsiniz.

4. HotSpot Gateway olarak kullanılabilir. Bulunduğunuz Local Network içersinde kullanıcı tanımlamaları yaparak user name bazında kısıtlamalar yada yetkiler atanabilir “HotSpot’un Türkçesi tam olarak bulunmuyor ama kablosuz ağ bağlantısının yapılabildiği bölgeye verilen bir addır.”

5. VPN (Virtual Private Network) uygulamalarında VPN Server olarak kullanabilirsiniz.

6. Mikrotik ile BGP yapabilir ağınızda en alt seviye yönetime sahip olabilirsiniz.

7. Traffic Monitor ve Kullanıcı Loglama Ağınızdaki tüm trafiği tüm protokollerle birlikte izleyip 5651 yasasına uygun şekilde loglayabilirsiniz.

8. Dial-in ve Dial-out server olarak kullanabilir. Dial-Up hizmeti verebilirsiniz.

9. PPP, PPoE, PPPoA server ve client ile adsl ağlarına bağlanabilir. Mikrotiğinize adsl ipsi aldırtabilirsiniz.

10. Load Balancing ile Biden fazla adsl hattınızı aynı anda yönetip kullanabilirsiniz.

11. Proxy server olarak kullanabilirsiniz. Mikrotiğin Web-Proxy, Proxy Cache özellikleri ile içeriği yönetebilirsiniz. Ayrıca Transparent Proxy destekler.Reverse Proxy olarak kullanılabilir olması, firewall üzerinden Transparan olarak çalışarak kullanıcılara herhangi bir işlem gerektirmeden trafikleri yönetmesi ve oldukça rahat yönetilebilen içerik filtreleme özellikleri sayesinde ofis ve internet cafelerin kullanımında ciddi rahatlıklar sağlayabilir. Hatta bu konuda Web Server Load Balancing gibi işlemleride aynı uygulamadan yapabilmektesiniz.

12. DHCP ile ağınızdaki IP yönetimini tamamen mikrotiğe verebilirsiniz. MAC adresi tabanlı filitreleme ve erişim denetlemeleri yapabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! ( 0 850 ) 302 27 62

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. "ULUSAL TEKNOLOJİ " ( Köroğlu Grubu ) Markasıdır.
Top