Mikrotik CCR1036-12G-4S-EM CloudCore Profesyonel Router 16GB RAM

Anasayfa / Ağ Ürünleri / Mikrotik Ürünleri / Cloud Core Router ( CCR ) / Mikrotik CCR1036-12G-4S-EM CloudCore Profesyonel Router 16GB RAM
Mikrotik CCR1036-12G-4S-EM CloudCore Profesyonel Router 16GB RAM

Stok Durumu: Mevcut

Kategori: Cloud Core Router ( CCR )

Fiyatı: 2.860 USD + Kdv.

Endüstri standartlarının üzerinde 36 çekirdekli işlemcisi sayesinde Hotspot  yada Operatörlerin  10000 'den fazla kullanıcıya  rahatlıkla cevap verebilecek kapasitede bir ürün 

ISP platformunda güçlü bir firewall +router olarak da kullanılan bu ürün  bircok Hosting yada Sunucu Hizmeti veren ISP 'ler için 'de başarılı bir üründür .

Aynı zamanda şirketlerin Core router  olarak da kullanabileceği Mikrotik CloudCore  serisi ürünler  CCR1016-12G ( 16 core) ve CCR1036-12G-4S  ( 36 core ) ve CCR1036-12G-4S-EM  ( 36 core - 16GB Ram )    olarak sunulmaktadır. 

Fiber Destekli olan bu üründe (4S ) 4 Adet SFP Portu sayesinde 1G 'lık 4 adet fiber SFP modül takılabilmektedir. bu sayede Interface sayisi 16 'ya kadar çıkartılabilmektedir. 

 

CCR1016-36G-4S ile CCR1036-12G-4S-EM arasındaki farklılıklar. 

 

CCR1036-12G-4S

CCR1036-12G-4S-EM
36 Core CPU36 Core CPU
12 Gigabit Port + 4 STP Port12 Gigabit Port + 4 STP Port
4 GB Ram16 GB Ram
RouterOS v6 (64bit)RouterOS v6 (64bit)
Tilera Tile-Gx36Tilera Tile-Gx36
Güç Tük 60WGüç Tük 60W

 

1. Mikrotik'i yönlendirici (Router) olarak kullanabilirsiniz.Basit ara yüzü ile static router kurallarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz. Web sitelerini ziyaret ederken birinci modemi, e-posta hesabınıza bakarken ise ikinci modemi kullanabilirsiniz.

2. Mikrotik'i Bandwidth Manager (Bant Genişliği Yönetimi) olarak kullanabilir. Ağınızdaki belli bir makineyi veya belli bir ip bloğunda bulunan makinelerin trafiğini kısabilir, bloklayabilir ağınızı daha düzenli hale getirebilirisiniz.
 
3. Mikrotik'i Ateş Duvarı (Firewall) olarak kullanabilirsiniz.Belli portları ve belli protokolleri kısıtlayabilir.Ağınızı ayrıntılı analiz edebilir gelen giden bağlantıları görüp, yönlendirip, bloklayabilirsiniz.
 
4. HotSpot Gateway olarak kullanılabilir. Bulunduğunuz Local Network içersinde kullanıcı tanımlamaları yaparak user name bazında kısıtlamalar yada yetkiler atanabilir “HotSpot’un Türkçesi tam olarak bulunmuyor ama kablosuz ağ bağlantısının yapılabildiği bölgeye verilen bir addır.”
 
5. VPN (Virtual Private Network) uygulamaların da VPN Server olarak kullanabilirsiniz.
 
6. Mikrotik ile BGP yapabilir ağınızda en alt seviye yönetime sahip olabilirsiniz.
 
7. Traffic Monitor ve Kullanıcı Loglama Ağınızdaki tüm trafiği tüm protokollerle birlikte izleyip 5651 yasasına uygun şekilde loglayabilirsiniz.
 
8. Dial-in ve Dial-out server olarak kullanabilir. Dial-Up hizmeti verebilirsiniz.
 
9. PPP, PPoE, PPPoA server ve client ile adsl ağlarına bağlanabilir. Mikrotiğinize adsl ipsi aldırtabilirsiniz.
 
10. Load Balancing ile Biden fazla adsl hattınızı aynı anda yönetip kullanabilirsiniz.
 
11. Proxy server olarak kullanabilirsiniz. Mikrotiğin Web-Proxy, Proxy Cache özellikleri ile içeriği yönetebilirsiniz. Ayrıca Transparent Proxy destekler. Reverse Proxy olarak kullanılabilir olması, firewall üzerinden Transparan olarak çalışarak kullanıcılara herhangi bir işlem gerektirmeden trafikleri yönetmesi ve oldukça rahat yönetilebilen içerik filtreleme özellikleri sayesinde ofis ve internet cafelerin kullanımında ciddi rahatlıklar sağlayabilir. Hatta bu konuda Web Server Load Balancing gibi işlemleride aynı uygulamadan yapabilmektesiniz.
 
12. DHCP ile ağınızdaki IP yönetimini tamamen mikrotiğe verebilirsiniz. MAC adresi tabanlı filitreleme ve erişim denetlemeleri yapabilirsiniz.
 
13. DNS server olarak kullanabilirsiniz.
 
14. SDSL Single Line DSL hizmetlerini destekler.
 
15. Voice Over IP (VoIP) desteği sayesinde bilgisayardan bilgisayar veya bilgisayardan telefona bağlantı sağlayabilirsiniz.
 
16. VLAN Trunking Protocol (VTP) Vlan Networks oluşturarak ağınızı genişletmenize olanak sağlar
 
Bu saydığımız işlemler en çok kullanılan işlemlerden bazıları bunların dışında sayamadığımız bir çok işlemi yapmak ve
çoklu kullanıcı desteği yönetimi ile erişim denetleyicisi kullanmanız için sizi bekliyor.
 

Teknik Döküman http://routerboard.com/pdf/401/CCR.pdf

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! ( 0 850 ) 302 27 62

Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. "ULUSAL TEKNOLOJİ " ( Köroğlu Grubu ) Markasıdır.
Top